czwartek, 30 sierpnia 2007

Wstęp / Księga gości

Witam wszystkich.

Niniejszy blog ma być w założeniu bazą danych na temat literatury dotyczącej Powstania Warszawskiego. Każda notka poświęcona będzie jednej książce, z krótkim opisem oraz przypisanymi tagami określającymi ogólną tematykę. Dzięki temu, wybierając stosowny tag, będzie można łatwo wyszukać wszystkie książki na dany temat.

Tagi dzielnic bez gwiazdki (np. 'Starówka') oznaczają, że danej pozycji jest omówiona całość walk w danej dzielnicy lub też dana pozycja dotyczy głównie walk w danej dzielnicy; tagi dzielnic z gwiazdką (np. 'Starówka*') oznaczają, że w w danej pozycji walki w danej dzielnicy znajdują się na drugim planie, w tle. Inaczej mówiąc przy szukaniu informacji o danej dzielnicy w pierwszej kolejności warto użyć tagu bez gwiazdki.

Kształt bloga zapewne będzie się jeszcze zmieniał, tak by był jak najbardziej przyjazny dla potencjalnych użytkowników. Zachęcam do wszelkich komentarzy, najchętniej krytycznych, zwracam też uwagę, że mimo starań o rzeczowość, opisy miejscami są nieco subiektywne, proszę więc z góry o uszanowanie mojego prawa do własnych opinii, nawet jeśli ktoś ma drastycznie odmienną.

Niniejszy wpis jest także księgą gości, czyli miejscem gdzie chętni mogą zostawiać ślad swojej bytności, do czego serdecznie zapraszam.

1 komentarz:

Piotr Myśliński pisze...

Bardzo cenny blog. Dziękuję!