wtorek, 2 października 2007

Kanały. Łączność dowodzenia i ewakuacje na trasach południowych

Autor: Elżbieta Ostrowska
Pierwsze wydanie: Warszawa, 2003
Ilość stron: 148

Opis:
Dobre opracowanie dotyczące łączności kanałowej pomiędzy Mokotowem, a Śródmieściem Południowym (i nie tylko). Książka jest rozwinięciem wątku kanałowego ze wspomnień autorki W Alejach spacerują "Tygrysy", przy czym tu nieco większy nacisk został położony na część faktograficzną. Omówione zostały m.in.: działanie Okręgowej Składnicy Meldunkowej "S" w Śródmieściu Południowym, nawiązanie łączności kanałowej z Mokotowem, ewakuacja kanałami z Ochoty, organizacyjne kwestie dotyczące poruszania się po kanałach (zagrożenia, przepustki etc.), przeprawa kpt. Kaługina, ewakuacja kanałami z Mokotowa. Całość napisana bardzo sprawnie, dobre źródło wiedzy o kanałach w Powstaniu.

Uwagi:
- Książka zawiera ponad 100 zdjęć, z czego większość to zdjęcia portretowe zamieszczane na marginesach wraz z krótką informacją na temat danej osoby; ponadto można znaleźć też kilka mapek i schematów organizacyjnych.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Cześć wszystkim na tej stronie!
Cieszę się mogąc was spotkać!
Postaram się udzielać :)
Do zobaczenia!
---
[url=http://akcesoria.do.pedicure.kosmetyka123.com/646]akcesoria do pedicure[/url] [url=http://akcesoria.do.pedicure.tipsy123.com/645]akcesoria do pedicure[/url] [url=http://akcesoria.do.pedicure.paznokcie123.com/648]akcesoria do pedicure[/url] [url=http://akcesoria.do.pedicure.kosmetyka123.com/650]akcesoria do pedicure[/url] [url=http://akcesoria.do.pedicure.paznokcie123.com/649]akcesoria do pedicure[/url] [url=http://akcesoria.do.pedicure.tipsy123.com/647]akcesoria do pedicure[/url] [url=http://akcesoria.do.pedicure.paznokcie123.com/651]akcesoria do pedicure[/url]